• ×

  Büyükşehir Belediye Başkanı

  ALİNUR AKTAŞ

  1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi mezunu. Uzun yıllar İnegöl Mobilya Sektör’ünde üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl Ak Parti Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Ortaya koyduğu projelerle İnegöl’ün en zor sorunları için çözümler üretti. Öncelikle mevcut İnegöl’ü yeniledi. Mevcut İnegöl’ün doluluğunu dikkate alarak, yerleşim alanı dışında 150 bin nüfuslu yeni İnegöl’ün temellerini attı. Kent Müzesi, Fen Lisesi, Kapalı Semt Pazarı, Ahmet Türker Çevre İmar Yolu, Modern Oylat, Modef Expo, Dev Arıtma Tesisi Projesi, Umuteli gibi hizmetleri ile bir çok ilke imza attı. Ulaşımdan Kentsel dönüşüme eğitimden sağlığa, alt yapı hizmetlerinden üst yapı hizmetlerine kadar her alanda, her yaşa çözüm üreten çalışmalarıyla Marmara Bölgesi’nde yılın İlçe Belediye Başkanı seçildi. Özellikle eğitime verdiği destek ile “Eğitim Gönüllüsü Başkan” sıfatıyla anıldı. Genç, dinamik, çalışkan bir başkan olarak halkla birlikte, halkı için büyük hizmetlere imza attı. “Yüreğimizde insan sevgisi hayallerdeki İnegöl’ü kurmak için çalışıyoruz” sözleriyle hizmetlerini özetleyen Alinur AKTAŞ, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ALİ ÖZKAN

  Karacabey

  1 Ekim 1967'de Karacabey'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karacabey'de, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesinde tamamladı. Nizam-ı Alem İstanbul İl Başkanlığı, BBP MYK Üyeliği ve son olarak AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Ali Özkan, Tarım Komisyonu Başkanlığını yürütüyordu. Karacabey'de halen tarım ve ticaretle uğraşan Ali Özkan, evli ve 2 kız çocuğu babası olup İngilizce biliyor.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ALPER TABAN

  İnegöl

  ALPER TABAN 1976 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl'de tamamladı. Ön lisans eğitimini Selçuk Üniversitesinde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamam-ladı. Yüksek lisans eğitimini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ala-nında tamamladı. 2000-2013 yılları arasında kurucusu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İnegöl Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2005-2013 yılları arasında Ak Parti ilçe teşkilatında Siyasi İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyeliği sonrasında, İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2017 yılı Kasım ayına kadar İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından 8 Kasım 2017’de İnegöl Belediye Meclisinde yapılan oyla-mayla Alper Taban İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Taban, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HASAN TAŞ

  Büyükorhan

  1961 Büyükorhan doğumludur. Daha önce Tarımsal Kalkınma Başkanlığı, Ak Parti İlçe Başkanlığı ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Taş, evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İRFAN TATLIOĞLU

  Orhaneli

  İrfan TATLIOĞLU / ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI 1962 Yılında Orhaneli`de doğdu. İlk orta ve Lise eğitimini Orhaneli`de tamamladı. 4 Çocuk babasıdır.2004 Yılında Mahalli İdareler seçiminde AK Parti`den Belediye Başkalığına aday olup, Belediye Başkanlığını kazanmıştır.Halen Orhaneli Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL HAKKI EDEBALİ

  Yıldırım

  1966 Ağrı doğumlu. 1986’da Ağrı İmam Hatip Lisesi, 1990’da Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Yüksek Lisans tezini "Avrupa Birliği Sürecinde Yerel Yönetimlerde Kentsel Dönüşüm” başlığıyla verdi. Mesleğinde ‘Yapım Yönetimi’ konusunda ‘Yetkin Mühendislik’ unvanına sahip ve bilgi birikimi ve tecrübesi nedeniyle ‘Proje Denetçisi’ belgesi taşıyor.1988’den bu yana ailesiyle birlikte Bursa’da yaşıyor. Siyasete 1992’de Refah Partisi Yıldırım İlçe Yönetimi’nde başladı. 2001’de AK Parti Nilüfer Kurucu İlçe Yönetimi’nde görev aldı. 2002 Genel Seçimleri’nde Nilüfer İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini üstlendi.2002-2004’te ise yine Nilüfer İlçe Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundu.2009’da AK Parti Bursa 3. Olağan İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu’na seçildi. 2010’da Sedat Yalçın başkanlığında oluşturulan Bursa İl Yönetimi’nde Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 Ocak ayında ise İl Teşkilat Başkanlığı’na atandı. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nde İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevindeydi, 22 Nisan 2012’deki 4. Olağan İl Kongresi’nin ardından, İl Yönetimi’ne seçildi ve bir kez daha İl Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi.31 Ekim 2013’te bu görevinden Yıldırım Belediye Başkan Aday Adaylığı için ayrılan ve 21 Ocak 2014'te AK Parti Genel Merkezi'nce Yıldırım Belediye Başkan Adayı ilan edilen İsmail Hakkı Edebali, evli ve 3 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MEHMET TEKE

  Keles

  Mehmet Teke, 1965 yılında Keles'te doğdu. İlköğrenimini Keles'te, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamlayan Teke, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesinden 1989'da mezun oldu.Teke, 1989'dan bu yana Keles'teki muayenehanesinde serbest veteriner hekimlik hizmeti veriyordu.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUSTAFA ÇETİNKAYA

  Harmancık

  1955 yılında Bursa Harmancık ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Harmancıkta ,lise öğrenimini Tophane Endüstri meslek ve Teknik lisesi Makine Bölümü eğitimi alarak tamamladı. Garp Linyit İşletmeleri Tunçbilek müessese müdürlüğünde tekniker olarak işe başladı ve buradan emekli oldu. 25 yıl siyasi yaşamının ardından 2009 yılı mahalli idare seçimlerinde Belediye başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUSTAFA DÜNDAR

  Osmangazi

  1965 Gümülcine doğumlu. İlkokulu Yunanistan'da bitirdi ve daha sonra Orta-Lise tahsili için Türkiye'ye gelerek öğrenimini Türkiye'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak serbest Avukatlık yaptı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin Yönetim Kurulu üyeliğini ve 3 dönem de başkanlığını yaptı. Adalet ve kalkınma Partisi'nin kuruluş aşamasında Bursa Osmangazi İlçesi Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçimleri sonucu 22. Dönem AK PARTİ Bursa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk delegasyonu Üyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclis Dışişleri Komisyonu sözcülüğü görevini üstlendi. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Yunanistan parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığını yaptı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Bursa Osmangazi Belediye Başkanı seçilmiş olup halen görevini icra etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Yunanca bilmektedir.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUSTAFA IŞIK

  Gürsu

  1971 Artvin Yusufeli doğumluyum.İlköğrenimimi Artvin'de Ortaöğrenimimi Bursa'da tamamladım.1982 yılından beri Bursa'nın Gürsu ilçesinde ikamet etmekteyim.Gürsu İmamhatip Yaptırma ve yaşatma derneği Başkanlığı Gürsu Sosyal Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyet üyeliğim halen devam etmekte olup 2008-2011 yılları arasında Gürsu-Yusufeliler Der.Bşk yardımcılığı yaptım.Ak Parti'nin Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olup Kuruluşundan bugüne Sosyal İşler Başkanlığını yürütmekteyim.Gürsu'da 1994 yılından beri Mobilya sektöründe esnaflık yapmaktayım.Evli ve 3 çoçuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  NEŞET ÇAĞLAYAN

  Orhangazi

  1969 yılında Erzurum'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Orhangazi'de tamamlayan Çağlayan, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Muhasebe Bölümü ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.Kendine ait muhasebe bürosunda mali müşavirlik işiyle uğraşan Çağlayan, AK Parti Orhangazi İlçe Başkanlığında 8,5 yılı ilçe başkanı olmak üzere kuruluşundan bu yana görev yaptı. Almanca bilen Çağlayan, evli ve 4 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  OSMAN SARGIN

  İznik

  Osman Sargın, 1955 yılında doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksekokulundan mezun olan Sargın, Bursa İl Çevre Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Müdürlüğünden emekliye ayrıldı. Sigortacılık ve aracılık hizmetleri konusunda ticari faaliyetini sürdüren Sargın, 2008 yılında AK Parti İznik İlçe Başkanlığına seçildi. Sargın, evli ve 2 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  REFİK YILMAZ

  Gemlik

  Refik YILMAZ / 1970 yılında Ardahan ili Posof ilçesi Gönülaçan köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu Kars İmam Hatipte, Lise öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1994'ten 2011 yılına kadar Gemlik'te serbest avukatlık yaptı. Siyasi hayatına Refah Partisi Gençlik kollarında başladı. Daha sonra Fazilet Partisi İlçe Başkan Yardımcılığı ve Ak Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılında Gemlik ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri Meclis üyeliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu üyeliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı, Encümen üyeliği, Ak Parti Bursa Büyükşehir Grup Sözcülüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilliği, Bursa Kültür ve Turizm Tanıtma Birliği Encümen Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Hukuk Komisyonu Üyeliği, Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. 17.03.2011 tarihinden 2014 e kadar Gemlik Belediye Başkanvekilliği görevini icra etti. 30 Mart 2014 ten sonra da Gemlik Belediye Başkanı seçildi, halen bu görevi yürütmektedir. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  SADİ KURTULAN

  Mustafakemalpaşa

  1964 yılında Mustafakemalpaşa’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini Mustafakemalpaşa’da tamamladı.Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1987 yılında Susurluk Lisesi fizik öğretmenliğine, 1989 yılında Mustafakemalpaşa Lisesi fizik öğretmenliğine atandı.1992 yılında İbrahim Önal Anadolu Öğretmen Lisesi’nde görev aldı, aynı yıl içerisinde bu okulda müdür yardımcılığı görevine atandı. 1992 yılında Çevre Bakanlığı’nda Çevre Formatörlüğü eğitimini aldı.Yine aynı yıl Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İngilizce hizmet içi eğitim seminerini başarı ile tamamladı.Gerek Bursa ve gerekse Türkiye çapında bir çok organizasyonu başarı ile gerçekleştiren Sadi KURTULAN, bu çalışmaları sonucunda çok sayıda ödüle layık görüldü. 2004 Yılında Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. 2009 yılına kadar Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarı ile sürdürdü. İlçe milli eğitim müdürlüğü yaptığı dönemde, Mustafakemalpaşa’nın Türkiye çapındaki başarı grafiği oldukça önemli bir ölçüde sıçrama gerçekleştirdi. Mustafakemalpaşa’da uzun yıllar esnaflık yapan bir ailenin çocuğu olan Sadi KURTULAN, Mustafakemalpaşa’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Sadi Kurtulan, İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  SÜLEYMAN ÇELİK

  Yenişehir

  1958 yılında Yenişehir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Yenişehir'de, yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Çelik, Yenişehir'de 1984'te başladığı serbest meslek yaşamını enerji sektöründe sürdürüyor. 1989'da siyasete atılan Çelik, Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını iki dönemdir yürüten Çelik, evli ve 3 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  YENER ACAR

  Kestel

  02.08.1959 yılında İspir ilçesinde doğdu. 1966 yılında ailesi ile birlikte Kestel ilçesine yerleşti.İlk ve Ortaokulu Kestel ilçesinde, lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesinde tamamladı.1989 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1983 yılından itibaren atıldığı ticaret hayatındaki başarılı çalışmalarını 1995 yılında ülke ekonomimize kazandırdığı tekstil firması ile perçinledi. Kestel ilçesinde kurulan bir çok derneğin kurucu üyeleri arasında yer alırken Kestel Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan yardımcılığını da yürüten Yener ACAR evli ve 3 çocuk babasıdır.