• ×

  İl Başkanı

  CEMALETTİN TORUN

  CEMALETTİN TORUN / İL BAŞKANI 1965 Samsun Bafra doğumlu. 1973 yılından bu yana Bursa'da ikamet etmektedir. Ortaokulu Bursa Cumhuriyet Lisesi'nde, liseyi ise 1986 yılında askerliği sırasında dışarıdan bitirme sınavlarına girmek suretiyle Taksim Atatürk Lisesinde tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı ve buradan 1990 yılında mezun oldu. 1991 yılından itibaren serbest avukat olarak mesleğini devam ettirmektedir. (2006 yılında Bursa Baro Başkan adayı oldu.) Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı görevi yanı sıra Hukuki Araştırmalar Derneği, Bursa Barosu Staj Eğitim Komisyonu, İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünde değişik kademelerde görevleri devam etmektedir. Daha önce Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nde İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın birçok kademesinde görevler yaptı. Torun, 2010 yılından bu yana İl Yönetimi'nde İl Başkan Yardımcısı olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini üstlendi. Cemalettin Torun, 15 Ocak 2014'te ise İl Başkanlığı'na atandı. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ YAZICI

  ALİ YAZICI / İL YÖNETİCİSİ / 12.8.1968 Rize Doğumludur. Sakarya İmam Hatip Lisesi mezunu. Ak Parti Bursa Kurucu yönetim kurulu üyesidir. BTSO meclis üyesi Fırıncılar yönetim kurul üyesidir. Gıda ve İnşaat üzerinde Ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve 2 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALPASLAN YILDIZ

  Alpaslan YILDIZ / İL BAŞKAN YARDIMCISI. 27 Ocak 1967 yılında Ardahan'da doğdu. Bursa Erkek Lisesi'nin ardından Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik fakültesi MYO inşaat Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. ikinci üniversite eğitimi için Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü 3.sınıfta okumaktadır. Siyasete ilk kez 2004 yılında Ak Parti Nilüfer ilçe teşkilatına üye olarak başladı. 2005 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçilerek bu görevi 2009 yılına kadar sürdürdü. Ak Parti Siyaset Akademisince düzenlenen Yerel yönetimler, genel siyaset, demokratik açılım ve Uluslararası ilişkiler eğitim programlarına katıldı. 2008 yılında Ak Parti Nilüfer ilçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Alpaslan Yıldız 2009 yılına kadar ,tanıtım ve medya'dan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu 2009 yılından 2010 yılına kadar teşkilattan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevininde bulundu. 2010 yılında Genel Merkez tarafından Nilüfer ilçe Başkanlığı görevine atandı. 2011 aralık ayında yapılan 4.olağan ilçe kongresinde yeniden ilçe Başkanlığına seçilerek bu görevi 2014 Haziran ayına kadar sürdürdü. Ocak 2015 de yapılan 5.olağan il kongresinde AK PARTi Bursa ll Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunan Alpaslan yıldız halen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücade için kurulan Bursa Yaşam Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Eğitim ve Danışmanlık konularında ticari faaliyette bulunan Alpaslan YILDIZ Haftalık yerel bir gazete de çıkarmaktadır. Yayınlanmış birçok makale ve yazısı mevcuttur. Evli ve iki çocuk babası olan Alpaslan YILDIZ, Almanca bilmektedir

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ASİM AMİL

  Asım AMİL / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Erzurum doğumlu. 41 yıldır Bursa’da ikamet etmekte olan Asım Amil Anadolu Otelcilik Turizm Lisesi’ni bitirdi. Tekstil ve konfeksiyon alanında faaliyet gösteren şirketin ortağı ve yöneticisidir.2011 yılından buyana AK Parti il yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ASIM ÇAKIR

  BURSA IZNIK ELBEYLI BELDESINDEN 1975 YILINDA BURSA MERKEZE GELDIM. SKK LI OLARAK SÜMERBANK SAGEMDE IŞE BAŞLADIM. 2000 YILINDA EMEKLI OLDUM.33 YILLIK PERIYOTTA AKINCILAR DERNEĞI ŞUBE BAŞKANLIĞI, M.G.V ŞUBE BAŞKANLIĞI M.G.V. IL YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI ,RP MAHALLE TEMSILCILIĞI RP IL VE ILÇE YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI,FP MAH. TEMSILCILIĞI VE ILÇE YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI, AK PARTI MAH. TEMSILCILIĞI AK PARTI OSMANGAZI ILÇE YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI HALEN DEVAM EDEN OSM.BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI VE BIRÇOK SIVIL TOPLUM ÖRGÜTLERINDE BAŞKANLIK VE YÖNETIM KURULU ÜYELIĞIM DEVAM ETMKETEDIR.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEYHAN ALAŞAR GÖCEN

  Beyhan ALAŞAR GÖCEN / İL YÖNETİCİSİ 1977 Bursa doğumlu. Ortaokulu Bursa Yeşil İmam Hatip Lisesi'nde, liseyi ise 1995 yılında Bursa Kız Lisesi’ni bitirmiş aynı yıl Uludağ üniversitesi Gıda Mühendisliğini Bölümü'nü kazanmış ve 1999 yılında bölüm ikincisi olarak bitirmiştir. Gıda mühendisi ve danışman olarak mesleğini sürdürmektedir.TMMOB Gıda Mühendisleri Odası üyeliği, Bursa Gıda Mühendisleri Odsı Yönetim Kurulu Yedek üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2002 yılından bu yana parti üyeliği bulunmakta ve 2011 yılından bu yana da değişik kademelerde görevler yapmıştır. Şu anda il sekreter yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DAVUT GÜRKAN

  Davut GÜRKAN / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1968 Bursa doğumlu.(sanayici) 1988 yılında Bursa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ön lisans eğitimini dereceyle tamamlayıp lisans eğitimine geçiş yaptı ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren iki şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. 2003-2005 yıllarında AK Parti Kestel ilçe yönetim kurulu üyeliği, 2006-2014 Bursa Şevket Yılmaz Hastahanesi Hasta Haklarında Valilik Temsilcisi olarak kurul üyeliği. 2009-2011 yılları arasında Gürsu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı. Bursa İl Başkanlığınca oluşturulan Sanayi Komisyonunda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. BİHMED (Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği) yönetim kurulu üyesidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DİLEK YAMAKOĞLU

  Dilek YAMAKOĞLU / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – HALKLA İLİŞKİLER BAŞKAN YARDIMCISI 1966 Bursa doğumlu. 2002 yılından itibaren sırasıyla AK Parti Bursa İl Kadın Kolları'nda görev aldı. Daha sonra Osmangazi ilçe ÖKM Başkanlığı yaptı. 2010 yılı itibariyle AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sosyal işler Başkan Yardımcılığı ve ÖKM Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev yaptı. Bursa AK Parti 4. olağan il Kongresi'nde tekrar yönetime seçilen Dilek Yamakoğlu AKİM sorumlusudur ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMBİYA AKKUŞ

  Embiya AKKUŞ / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCISI 1954 Trabzon doğumlu. 1987 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmektedir. Tekstil sektöründe hizmet veren şirketin ortağı ve yöneticisidir. AK Parti Nilüfer Beşevler mahalle temsilciliği ve mahalle delegeliğiyle başlayan siyasi hayatının büyük bir kısmını AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak değişik birimlerde sürdürmüştür. Trabzonlular Dernek üyeliği, Araklılar Derneği kurucu üyeliği ve Birlik Vakfı üyelikleri devam etmektedir. Evli ve beş çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERSİN BAYKAL

  Ersin BAYKAL / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Özel bir şirkette 5 yıl satış müdürlüğü yaptıktan sonra 2003 yılından bu yana tarım ürünleri ticareti yapan bir şirketi var. Ayrıca işletmecilikte yapmaktadır. Halen Birlik Vakfı Bursa Şubesi yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ESRA ULVİYE SEVER

  Esra Ulviye SEVER / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI 1989 yılında Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde doğan Esra Ulviye Seven, ilk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi'nde yüksek öğrenimi tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Seven, İngilizce, Almanca dillerine hakim olmak ve mesleki gelişimini sağlamak amacıyla beş ayrı ülkede bulundu. İleri düzeyde İngilizce, Almanca ve orta düzeyde İtalyanca bilen Seven, öğrencilik yıllarından itibaren pek çok görevde aktif rol oynadı. İş hayatına fiilen 2010 yılında yöneticisi ve ortağı olduğu aile şirketinde başlayan Seven, Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi ve Etkin Kadınlar Derneği üyeliklerini sürdürmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATMA SAİME ERDÖNMEZ

  Fatma Saime ERDÖNMEZ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1978 Konya doğumludur. 1996’da Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’ne girmiştir. 1999’da buradaki eğitimini yarıda bırakarak ABD’de Auburn Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini almıştır. Aynı üniversitede Sosyoloji Yüksek Lisans eğitimi de aldıktan sonra 2005 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Çeşitli kurum ve derneklerde gönüllü olarak çalışmıştır ve halen bir proje çalışma grubunda aktif rol almaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FERİDUN ÖZYÜKSEL

  FERİDUN ÖZYÜKSEL / İL YÖNETİCİSİ 1966 yılı Bursa doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa'da tamamlamış,Üniversite eğitimimi Rusya'da Rostov State University'de, ekonomi bölümünde gerçekleştirmiştir. Antalyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığı, Yıldırım ilçe belediye meclis üyeliği, Yıldırım Çiftçi Koruma Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş aynı zamanda Yenidünya Vakfı Bursa Şube yönetim kurulu üyeliği ve YILSİAD Başkanlığı görevlerim halen devam etmektedir. Gıda sektöründe hizmet vermektedir ve evli, üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜL BAŞKAN

  GÜL BAŞKAN / İL YÖNETİCİSİ 1972 Almanya doğumludur. Aslen İnegöl, Hayriköylüdür. İlk, orta eğitimi Almanya, lise eğitimini Bursa'da aldı. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisidir. 5 yıl boyunca uluslararası NLP ve satış pazarlama seminerlerine katılıp,çok sayıda sertifika aldı.Ticaretle uğraşmaktadır. Bunun yanı sıra gönüllü olarak bir çok STK'da görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLER NALBANT

  Güler NALBANT / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ 1965 Siirt doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır.Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü son sınıf öğrencisidir. Siirtliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Alacahırka Kadın Eğitim Merkezi’nde Yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.Osmangazi Dağcılık Arama Kurtarma Kulübü (ODAK) kurucusu ve fahri başkanıdır. El sanatları eğitimi almıştır ve aynı zamanda Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile meslek liselerinde düzenlenen el sanatları yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır. AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Yerel Yönetimler Başkanlığı görevi de yapan Nalbant, Ak Parti Bursa İl Kadın Kolları kurucularındandır.2002 yılından itibaren dokuz yıl boyunca Ak Parti Bursa İl Kadın Kolları Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı görevinde bulunmuştur. İki dönem Osmangazi meclis üyeliği de yapan Nalbant, Osmangazi Meslek Edindirme Kursları sorumluluğu görevinde bulunmuştur. 1985 yılından bu yana Bursa'da yaşamaktadır. Nalbant; evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLTEN DOĞRUL

  Gülten DOĞRUL / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ 1977 Almanya doğumlu. Johan Bierwiert Üniversited Für Fach Handel Und Fos Für Den Kauf Manischen Bereich Industrie Und Gandels Kammer okulundan mezun olmuştur. Gıda işletmeciliği, gastronomi işletmeciliği, iç ve dış ticaret, dünya mutfakları, helal gıda danışmanlığı, el sanatları, bilgisayarlı muhasebe alanında da eğitim gören Doğrul; gastronomi firmalarında danışmanlık ve restoran işletmeciliği yapmıştır. AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdüren Doğrul; evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HALİL İBRAHİM ÖZGERİŞ

  Halil İbrahim ÖZGERİŞ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1985 Erzurum doğumlu. 1985 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmekte. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa ‘da tamamladı. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2008 yılından bu yana serbest avukat olarak mesleğini devam ettirmekte.AK Parti Bursa İl Başkanlığı Anayasa Komisyonu, Bursa Barosu AB ve Dış İlişkiler Komisyonu, Bursa Barosu İnsan Hakları Komisyonu, Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, Hukuki Araştırmalar Derneği, Bursa İl İnsan Hakları Kurulu gibi bir çok sivil toplum kuruluşunda ve komisyonda görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN KILIÇ

  Hasan KILIÇ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1966 Bilecik doğumlu. İlk öğrenimini Bursa Osmangazi’de tamamladı.Orta ve lise öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi.Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nden mezun oldu. Sahibi olduğu tekstil firmasında yönetim kurulu başkanıdır. Siyasete ilk olarak Refah ve Fazilet partilerinde Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu.AK Parti’nin 2001 yılında kurucu il yönetim kurulu üyeliği,2004 AK Parti İl Disiplin Kurulu üyeliği,2011 yılında AK Parti Osmangazi ilçesinde Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Görevine AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HATİCE FEYZA ÖZTÜRK

  1971 Lüleburgaz doğumludur. Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunudur (1992). 1993 yılından bu yana Bursa'da yaşamaktadır. 2014 yılından bu yana tekstil sektöründe hizmet veren bir firmanın yöneticisidir.Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HİLMİ PAKYÜREK

  Hilmi PAKYÜREK / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI 1982 Bursa doğumlu. Tanıtım ve reklamcılık sektöründe faaliyet göstermekte. Çeşitli STK’larda yöneticilik görevleri yanı sıra 2004-2011 yılları arasında AK Parti İl Gençlik Kolları’nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Halen AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM GÜNEY

  İbrahim GÜNEY / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Bursa Keles doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Keles’de, lise öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. 2001 -2012 yılları arasında BİHMED (Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği) Başkanlığı'nı yaptı. BTSO Meclis Üyeliği, Bursa Kent Konseyi İcra Kurulu görevlerinde bulundu. 1993 yılından beri Bursa'da kırtasiye, oyuncak, kitap toptancılığı işiyle meşgul olmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM TOPRAK

  1974 Bursa doğumludur. Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunudur. (Rumeli Dernekleri Federasyonu ( RUDEF) Dış İşler Sorumlusu görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda Bursa Rumeli Türkleri Derneği başkanvekilidir. Bir çok STK'da üyeliği bulunmaktadır. İngilizce ve Arnavutça bilmektedir. Tekstil ve gıda sektörlerinde hizmet vermektedir. Evli ve üç çocuk sahibidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İDRİS BERKCAN

  1976 Adıyaman doğumludur. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur ve Işık Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans yapmaktadır. Serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak hizmet veren Berkcan, bir çok STK'da aktif görev almıştır. Berkcan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KEMAL ERMİŞ

  KEMAL ERMİŞ - İL BAŞKAN YARDIMCISI -01/12/1975 Artvin Merkez kütüğüne kayıtlı 1975 Bursa doğumlu ilk okul eğitimini setbaşı ilk okulunda orta okul eğitimini çelebi Mehmet lisesinde lise eğitimini Tophane Teknik lisesi ve Endüstri Meslek lisesinde Kalıp bölümünde 1993 yılında tamamladı. Uludağ üniversitesi makine programlama ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu 1993 yılından beri aile şirketinde çeşitli kademelerde görev yaptı şuanda şirket genel koordinatörünü yapmaktadır. Müsiad ve Yusufelililer derneği üyelikleri bulunmakta olup 2009-2015 yılları arasında Müsiad Bursa şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptı bu dönemde Şube Başkan yardımcılığı Sektör kurulları başkanlığı yaptı ve çeşitli komisyonlarda çalıştı. Toplantı ve organizasyon komisyon başkanlığı, teşkilatlanma komisyon başkan yardımcılığı, kurumsal ilişkiler komisyonu başkan yardımcılığı, inşaat sektör kurulu başkanlığı görevlerini yaptı.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT TURAN

  Mahmut TURAN / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – MALİ VE İDARİ İŞLER BAŞKAN YARDIMCISI 1971 Erzurum doğumlu. 1984 yılından beri Bursa’da ikamet ediyor. 1985 yılından 1993 yılına kadar tekstil, 1994’ten sonra kuyumculuk ve inşaat sektöründe çalışmakta. Bursa Düşünce Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte. TÜMSİAD üyesi. Evli ve 4 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KARAMANLI

  Mehmet KARAMANLI / İL DİSİPLİN KURULU ÜYESİ 1980 Eskişehir doğumlu. 1987 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmektedir.Orta öğrenimini 1999 yılında Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini de 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2003 yılından beri AK Parti üyesi olan Mehmet Karamanlı, 2010 Temmuz 2011 Aralık döneminde AK Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı’nda Ar-Ge den Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Bursa Barosu Anayasa Komisyonu, Çevre Komisyonu, Spor Hukuku Komisyonu üyesidir. Bursaspor Kulübü Kongre üyesidir.Bursa Barosu adına Anayasa çalışmalarına katkı vermek ve anayasa taslağı hazırlamak üzere kurulan Anayasa Komisyonu’nda görev aldı.Devlet yurtlarında kalan çocuk ve gençler rehberlik yapmak amacıyla kurulan Yurt-Yuva Derneği Bursa Şubesi’nin kuruluşunda yer aldı.Demokrat Hukukçular Derneği, Hukuki Araştırmalar Derneği ve Ahenk Hukuk Derneği üyesidir. Halen kurucusu olduğu karamanlı Hukuk Bürosu’nda serbest avukatlık yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ŞENOCAK

  Mehmet ŞENOCAK / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1964 Trabzon Çaykara doğumlu. 1981- 1982 Bursa İmam Hatip Lisesi, İlahiyat Ön Lisans mezunu. Bursa’ da 1990 yılından beri müteahhit yapmakta. Fazilet Partisi’nde Nilüfer İlçe Başkanvekilliği, Trabzonlar Derneği’nde uzun süre yöneticilik, Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte. Evli ve 4 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ZAHİT YANAR

  Mehmet Zahit YANAR / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – AR-GE BAŞKAN YARDIMCISI İl Yönetim Kurulu ÜyesiAr-Ge Başkan YardımcısıMehmet Zahit YANARE-Posta Gönder 1984 yılında Bursa’da doğdu. İlkokulu Bursa Hocailyas İlköğretim Okulu’nda orta öğrenimini Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nü kazanarak üniversite eğitimine başladı. Üniversiteden 2005 yılında mezun oldu. 2005 ve 2007 yılları arasında belirli zaman aralıklarıyla İngiltere, ABD ve Kanada’da yabancı dil eğitimi aldı. 2007 yılından bu yana Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmakta.Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ve Bursaspor Kongre üyesi. Evli ve bir çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED KARAMAN

  MUHAMMED KARAMAN / İl Yönetim Kurulu Üyesi 1963 Bursa doğumludur. Elektrik ve elektronik yüksek mühendisidir. Çeşitli kuruluşlarda mühendis ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. BTSO'ya bağlı MESYEB'de sektör koordinatörü olarak görev yapmaktadır. İngilizce ve Arapça bilen Karaman, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHARREM DURMUŞ

  Muharrem DURMUŞ / İL BAŞKAN YARDIMCISI - 1960 Arhavi doğumlu. İlkokulu Artvin- Arhavi’de okudu. Ortaokul ve lise eğitimini 1974- 1981 yılları arasında Bursa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lise tahsilini bitirdikten sonra 1990 yılında Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde mobilya dekorasyon imalathane üzerine işyeri açtı ve halen devam etmekte. il Başkanlığınca Kurulan Esnaf Komisyonu’nda başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2009- 2011 / 2011-2014 /2014-2015 Dönemlerinde il yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldı. BİHMED yönetim kurulu Üyesidir. Evli ve 4 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT CİHANTİMUR

  MURAT CİHANTİMUR / İl Yönetim Kurulu Üyesi 1972 Kars doğumludur. Kars İmam Hatip Lisesi mezunudur. Çeşitli şehirlerde şubeleri bulunan ve sağlık sektöründe savunma sanayi gıda ve kırtasiye yayın evi alanında hizmet veren bir aile şirketlerinde yönetim kurulu üyesidir. TÜMSİAD ve İHSANDER üyesidir Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NAZİF AYDIN

  1963 Erzurum Pazaryolu doğumludur. İlköğrenimini Erzurum'da, ortaokul ve lise eğitimini ise Bursa Kestel'de tamamlamıştır. Refah Partisi Kestel İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Baş. Yrd. Fazilet Partisi Kestel Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı AK Parti Kestel Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti'de Seçim Koordinasyon Başkanlığı ve sonrasında ise 3 dönem Kestel'de ilçe başkanlığı yapmıştır. Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Anadolu Derneği üyeliklerinde bulunmuştur. Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NECATİ POLAT

  Necati POLAT / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ– 1968 Samsun doğumlu. Bafra İmam Hatip Lisesi mezunu. 1994 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1995-1997 yılları arasında Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1995 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilik yaptı. Ambalaj imalatı yapmakta. Evli ve 3 çocuk babası…

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NESRİ DEMİR

  Nesri DEMİR / İL BAŞKAN YARDIMCISI 13.04.1972 Ağrı doğumlu olup, 1983 yılından beri Bursa’da ikamet etmektedir. Orta ve Lise Öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Avukatlık stajından sonra Bursa İli Kestel İlçesinde Serbest Avukat olarak iş hayatına başlamıştır. Siyasete Adalet ve Kalkına Partisi Kestel İlçe teşkilatında başlamış, bir dönem Dış ilişkileri başkanı olarak ilçe yönetiminde görev almıştır. İki dönem Kestel Spor kulübü yöneticiliğinde bulunmuştur. Ağrı ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesidir. Evli ve 3 çocuk babası olup, Halen Kestel İlçesinde Serbest Avukat olarak iş hayatına devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİYAZİ SALMAN

  1977 Bursa doğumluyum.2001 de K.K.T.C Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezun oldum.Yabancı dil ingilizce.Mobilya imalat ve satış üzerine iştigal eden bir müessenin sahibi ve yöneticisiyim.Dış Ticaret egitimimi tamamladıktan sonra ihracat yaparak uludag ihracatçılar birliği üyesi oldum.Bursa da bir çok sivil toplum kurulusunda genel sekreter, baskan yardımcılıgı ve üyeliklerde bulundum.Evli ve bir çocuk babasıyım.Ak Parti Bursa İl Yönetim Kurulu üyesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER FARUK KOÇER

  Ömer Faruk KOÇER / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – AR-GE BAŞKAN YARDIMCISI 1983 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2005 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 ay İngilizce eğitimi aldı. 2007 yılında aile şirketinde çalışmaya başladı. Halen aynı şirkette yöneticilik yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ORHAN AYGÜN

  Orhan AYGÜN / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1965 Trabzon- Araklı doğumlu. Eğitim hayatından hemen sonra 1992 yılına kadar Serbest Muhasebecilik ve Malı Müşavirlik (SMMM) yaptı. 1993 yılından 2003 yılına kadar Almanya’da Uluslararası Et ve Et Ürünleri Toptancılığı yaptı. 2003 Yılında Türkiye ye dönerek Bursa ya yerleşti. Halen 2003 yılında kurduğu ve çeşitli ülkelere ihracat yapan tekstil firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Uludağ İhracatçılar Birliği, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Trabzon Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Trabzonspor Kongre Üyesi, SASİAD (Samanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı, 2.Lig Futbol takımlarımızdan Araklı Spor Başkan Yardımcısı ve Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı. Orhan Aygün evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  PAŞA AĞDEMİR

  Paşa AĞDEMİR / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – EKONOMİK İŞLER BAŞKAN YARDIMCISI 1962 Kars Doğumlu.1978 yılından buyana Gemlik'te ikamet etmektedir.Kuyumculuk ve aynı zamanda otel restoran işletmeciliği yapmaktadır. İki dönemdir Gemlik Ticaret ve Sanayi odasında yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Ayrıca Güney Marmara Turistlik Otelciler Birliği üyesi olan Paşa Ağdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP TIĞ

  1967 Bursa doğumludur. İlköğrenimi Hürriyet İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini ise Bursa İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1991 yılında Yıldız Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Harita Bölümü'nden mezun oldu. Gölyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde ve yurt içi ve dışında hizmet veren çeşitli firmalarda çalıştı. Halen bir inşaat firmasında yöneticilik yapmaktadır. 2004-2009 yılları arasında Nilüfer Belediyesi'nde meclis üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REMZİ YEPREM

  REMZİ YEPREM / İl Yönetim Kurulu Üyesi 1967 Gümülcine doğumludur. İlköğrenimini 5. sınıfa kadar Gümülcine'de tamamladı. Orta ve lise öğrenimini ise Balıkesir Lisesi'nde gördü. 1991 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde mezun oldu. Otomotiv yedek parça ticareti ile uğraşmaktadır. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nde Yönetim Kurlu Üyeliği ve 2004 - 2009 yılları arasında da Yıldırım Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞABAN SÖNMEZ

  ŞABAN SÖNMEZ / İl Yönetim Kurulu Üyesi Gıda sektöründe hizmet vermekte ve ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİH BAHADIR

  SALİH BAHADIR / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ 1953 Giresun - Tirebolu doğumludur. İlkokulu Bursa Kamil Sarıaydın İlkokulu, orta ve lise eğitimini ise Bursa İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır. 1984 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti Osmangazi İlçesi Belediye Meclis Üye Adayı olarak seçim çalışmalarında aktif rol aldı. Bursa İlahiyat Mezunları Derneği'nde (BİLDER) çalışmalarda bulundu ve halen daha üyeliği sürmektedir. Bahadır, ayrıca BEKSİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda çeşitli görevleri bulunmaktadır. YILSİAB, Koğukçınar Kur'an Kursu ve Giresun Federasyonu gibi çeşitli STK'larda görev almıştır. Bahadır, iki dönemdir Giresun İli Güce İlçesi Giyimliler Derneği başkanlığını yürütmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞENER GÜNGÖR

  Şener GÜNGÖR / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – AR-GE BAŞKAN YARDIMCISI 1971 Bursa doğumlu. Yıldırım Lisesi mezunu olan Şener Güngör üç dönemdir Ak Parti il yöneticiliği görevi sürdürmektedir. İnşaat sektöründe hizmet veren Güngör, evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞEYMA DEDELER

  1986 Bursa doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamladı. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında İş güvenliği uzmanlık sertifikası aldı. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Gıda Kalite Kontrol ve Analiz Teknikleri Ön Lisans Programı'ndan onur derecesi ile mezun oldu.Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ön Lisans öğrencisidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.Ticaretle uğraşmaktadır.Çeşitli STK'larda ve AK Parti'nin çeşitli kademelerinde aktif görev almıştır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜHEYLA BÜLBÜL

  Süheyla BÜLBÜL / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – SOSYAL İŞLER BAŞKAN YARDIMCISI 1971 Bursa doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Teknik resim bölümü mezunu. AK Parti yönetimlerine 2007 seçimleriyle katıldı. İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk annesi…

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TAHSİN BÜBER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÜRKİYE ŞENTÜRK

  Ürkiye ŞENTÜRK / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Bulgaristan Kırcaali doğumludur. 1989 yılından bu yana Türkiye’de yaşamaktadır. 1996 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.1997 yılında Avukat oldu ve halen bu mesleğini Bursa’da sürdürmektedir. HUDER Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesidir

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASEMİN BULUT

  Yasemin BULUT / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCISI 1984 Bursa doğumlu. 2002 yılında Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’nü tamamladı. 2012 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünü bitirdi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZAHİDE ARI

  Zahide ARI / İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ – SOSYAL İŞLER BAŞKAN YARDIMCISI 1966’da Balıkesir-Dursunbey’de doğdu. Bursa Yeşil İmam Hatip Lisesi’nde okudu.1986’da evinin bir odasında başladığı iş hayatını bugün 21 ülkeye ihracat yapan bir firmaya sahip olarak sürdürüyor. 2012’de AK Parti Bursa İl Başkanlığı Ar-Ge Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapıyor. Evli ve 2 çocuk annesi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZELİHA ŞİMŞEK

  1983 Bursa doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu ve İş Güvenliği Uzmanıdır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslar arası İlişkiler yüksek lisans öğrencisidir. 2008 yılında Ak Parti İl Gençlik Kollarında aktif siyasete başlamıştır. Yurtdışı eğitimi nedeniyle siyasete ara veren Şimşek Ak Parti Bursa 3. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi ile tekrar aktif siyasete geri dönmüştür. İl Gençlik Kollarında sırasıyla Halkla İlişkiler, Dış İlişkiler ve Seçim İşleri Başkanlığı yapmıştır. Ak Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresinde seçilerek şuanda teşkilat başkan yardımcılığı yapan Zeliha Şimşek iyi derecede İngilizce bilmektedir.