• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  İBRAHİM GÜNEY

  İbrahim GÜNEY / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Bursa Keles doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Keles’de, lise öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. 2001 -2012 yılları arasında BİHMED (Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği) Başkanlığı'nı yaptı. BTSO Meclis Üyeliği, Bursa Kent Konseyi İcra Kurulu görevlerinde bulundu. 1993 yılından beri Bursa'da kırtasiye, oyuncak, kitap toptancılığı işiyle meşgul olmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  HASAN KILIÇ

  Hasan KILIÇ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1966 Bilecik doğumlu. İlk öğrenimini Bursa Osmangazi’de tamamladı.Orta ve lise öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi.Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nden mezun oldu. Sahibi olduğu tekstil firmasında yönetim kurulu başkanıdır. Siyasete ilk olarak Refah ve Fazilet partilerinde Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu.AK Parti’nin 2001 yılında kurucu il yönetim kurulu üyeliği,2004 AK Parti İl Disiplin Kurulu üyeliği,2011 yılında AK Parti Osmangazi ilçesinde Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Görevine AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  HALİL İBRAHİM ÖZGERİŞ

  Halil İbrahim ÖZGERİŞ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1985 Erzurum doğumlu. 1985 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmekte. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa ‘da tamamladı. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2008 yılından bu yana serbest avukat olarak mesleğini devam ettirmekte.AK Parti Bursa İl Başkanlığı Anayasa Komisyonu, Bursa Barosu AB ve Dış İlişkiler Komisyonu, Bursa Barosu İnsan Hakları Komisyonu, Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, Hukuki Araştırmalar Derneği, Bursa İl İnsan Hakları Kurulu gibi bir çok sivil toplum kuruluşunda ve komisyonda görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  DAVUT GÜRKAN

  Davut GÜRKAN / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1968 Bursa doğumlu.(sanayici) 1988 yılında Bursa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ön lisans eğitimini dereceyle tamamlayıp lisans eğitimine geçiş yaptı ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren iki şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. 2003-2005 yıllarında AK Parti Kestel ilçe yönetim kurulu üyeliği, 2006-2014 Bursa Şevket Yılmaz Hastahanesi Hasta Haklarında Valilik Temsilcisi olarak kurul üyeliği. 2009-2011 yılları arasında Gürsu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı. Bursa İl Başkanlığınca oluşturulan Sanayi Komisyonunda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. BİHMED (Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği) yönetim kurulu üyesidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  MUHARREM DURMUŞ

  Muharrem DURMUŞ / İL BAŞKAN YARDIMCISI - 1960 Arhavi doğumlu. İlkokulu Artvin- Arhavi’de okudu. Ortaokul ve lise eğitimini 1974- 1981 yılları arasında Bursa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lise tahsilini bitirdikten sonra 1990 yılında Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde mobilya dekorasyon imalathane üzerine işyeri açtı ve halen devam etmekte. il Başkanlığınca Kurulan Esnaf Komisyonu’nda başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2009- 2011 / 2011-2014 /2014-2015 Dönemlerinde il yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldı. BİHMED yönetim kurulu Üyesidir. Evli ve 4 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MEHMET ŞENOCAK

  Mehmet ŞENOCAK / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1964 Trabzon Çaykara doğumlu. 1981- 1982 Bursa İmam Hatip Lisesi, İlahiyat Ön Lisans mezunu. Bursa’ da 1990 yılından beri müteahhit yapmakta. Fazilet Partisi’nde Nilüfer İlçe Başkanvekilliği, Trabzonlar Derneği’nde uzun süre yöneticilik, Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte. Evli ve 4 çocuk babası.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  ASİM AMİL

  Asım AMİL / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Erzurum doğumlu. 41 yıldır Bursa’da ikamet etmekte olan Asım Amil Anadolu Otelcilik Turizm Lisesi’ni bitirdi. Tekstil ve konfeksiyon alanında faaliyet gösteren şirketin ortağı ve yöneticisidir.2011 yılından buyana AK Parti il yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  KEMAL ERMİŞ

  KEMAL ERMİŞ - İL BAŞKAN YARDIMCISI -01/12/1975 Artvin Merkez kütüğüne kayıtlı 1975 Bursa doğumlu ilk okul eğitimini setbaşı ilk okulunda orta okul eğitimini çelebi Mehmet lisesinde lise eğitimini Tophane Teknik lisesi ve Endüstri Meslek lisesinde Kalıp bölümünde 1993 yılında tamamladı. Uludağ üniversitesi makine programlama ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu 1993 yılından beri aile şirketinde çeşitli kademelerde görev yaptı şuanda şirket genel koordinatörünü yapmaktadır. Müsiad ve Yusufelililer derneği üyelikleri bulunmakta olup 2009-2015 yılları arasında Müsiad Bursa şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptı bu dönemde Şube Başkan yardımcılığı Sektör kurulları başkanlığı yaptı ve çeşitli komisyonlarda çalıştı. Toplantı ve organizasyon komisyon başkanlığı, teşkilatlanma komisyon başkan yardımcılığı, kurumsal ilişkiler komisyonu başkan yardımcılığı, inşaat sektör kurulu başkanlığı görevlerini yaptı.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Halkla İlişkiler

  ALPASLAN YILDIZ

  Alpaslan YILDIZ / İL BAŞKAN YARDIMCISI. 27 Ocak 1967 yılında Ardahan'da doğdu. Bursa Erkek Lisesi'nin ardından Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik fakültesi MYO inşaat Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. ikinci üniversite eğitimi için Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü 3.sınıfta okumaktadır. Siyasete ilk kez 2004 yılında Ak Parti Nilüfer ilçe teşkilatına üye olarak başladı. 2005 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçilerek bu görevi 2009 yılına kadar sürdürdü. Ak Parti Siyaset Akademisince düzenlenen Yerel yönetimler, genel siyaset, demokratik açılım ve Uluslararası ilişkiler eğitim programlarına katıldı. 2008 yılında Ak Parti Nilüfer ilçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Alpaslan Yıldız 2009 yılına kadar ,tanıtım ve medya'dan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu 2009 yılından 2010 yılına kadar teşkilattan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevininde bulundu. 2010 yılında Genel Merkez tarafından Nilüfer ilçe Başkanlığı görevine atandı. 2011 aralık ayında yapılan 4.olağan ilçe kongresinde yeniden ilçe Başkanlığına seçilerek bu görevi 2014 Haziran ayına kadar sürdürdü. Ocak 2015 de yapılan 5.olağan il kongresinde AK PARTi Bursa ll Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunan Alpaslan yıldız halen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücade için kurulan Bursa Yaşam Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Eğitim ve Danışmanlık konularında ticari faaliyette bulunan Alpaslan YILDIZ Haftalık yerel bir gazete de çıkarmaktadır. Yayınlanmış birçok makale ve yazısı mevcuttur. Evli ve iki çocuk babası olan Alpaslan YILDIZ, Almanca bilmektedir

 • ×

  İl Başkan Yrd/İdari Mali İşler

  ORHAN AYGÜN

  Orhan AYGÜN / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1965 Trabzon- Araklı doğumlu. Eğitim hayatından hemen sonra 1992 yılına kadar Serbest Muhasebecilik ve Malı Müşavirlik (SMMM) yaptı. 1993 yılından 2003 yılına kadar Almanya’da Uluslararası Et ve Et Ürünleri Toptancılığı yaptı. 2003 Yılında Türkiye ye dönerek Bursa ya yerleşti. Halen 2003 yılında kurduğu ve çeşitli ülkelere ihracat yapan tekstil firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Uludağ İhracatçılar Birliği, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Trabzon Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Trabzonspor Kongre Üyesi, SASİAD (Samanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı, 2.Lig Futbol takımlarımızdan Araklı Spor Başkan Yardımcısı ve Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı. Orhan Aygün evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  FATMA SAİME ERDÖNMEZ

  Fatma Saime ERDÖNMEZ / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1978 Konya doğumludur. 1996’da Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’ne girmiştir. 1999’da buradaki eğitimini yarıda bırakarak ABD’de Auburn Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini almıştır. Aynı üniversitede Sosyoloji Yüksek Lisans eğitimi de aldıktan sonra 2005 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Çeşitli kurum ve derneklerde gönüllü olarak çalışmıştır ve halen bir proje çalışma grubunda aktif rol almaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ÜRKİYE ŞENTÜRK

  Ürkiye ŞENTÜRK / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 Bulgaristan Kırcaali doğumludur. 1989 yılından bu yana Türkiye’de yaşamaktadır. 1996 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.1997 yılında Avukat oldu ve halen bu mesleğini Bursa’da sürdürmektedir. HUDER Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesidir

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  NESRİ DEMİR

  Nesri DEMİR / İL BAŞKAN YARDIMCISI 13.04.1972 Ağrı doğumlu olup, 1983 yılından beri Bursa’da ikamet etmektedir. Orta ve Lise Öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Avukatlık stajından sonra Bursa İli Kestel İlçesinde Serbest Avukat olarak iş hayatına başlamıştır. Siyasete Adalet ve Kalkına Partisi Kestel İlçe teşkilatında başlamış, bir dönem Dış ilişkileri başkanı olarak ilçe yönetiminde görev almıştır. İki dönem Kestel Spor kulübü yöneticiliğinde bulunmuştur. Ağrı ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesidir. Evli ve 3 çocuk babası olup, Halen Kestel İlçesinde Serbest Avukat olarak iş hayatına devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  ERSİN BAYKAL

  Ersin BAYKAL / İL BAŞKAN YARDIMCISI – 1971 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Özel bir şirkette 5 yıl satış müdürlüğü yaptıktan sonra 2003 yılından bu yana tarım ürünleri ticareti yapan bir şirketi var. Ayrıca işletmecilikte yapmaktadır. Halen Birlik Vakfı Bursa Şubesi yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babası.