• ×

  İlçe Başkanı

  ADNAN KAMIL

  Yenişehir

  1961 yılının Mayıs ayında Bursa-Yenişehir İlçesinin Menteşe Köyünde doğmuşum. İlkokulu köyde bitirdim. Orta okulu Yenişehir Osmangazi Lisesi, Liseyide Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinde tamamladım. Üniversite tahsilimi 1985 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde yaptım. 1988 yılında askerliğimi Yedek Subay olarak İstanbul hasdal kışlasında tamamladım. Aynı yıl TAMEK Gıda Sanayiinde Ziraat müdürü olarak göreve başladım. 1989 yılında Zirai İlaç Bayiliği dükkanı açarak ticari hayata atıldım. 1993 yılında Refah Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif siyasi hayatıma başladım. 1994 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis üyeliğini az bir oyla kaybettim. 1997 yılında Refah Partisi kapatılınca Fazilet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak Siyasi hayatıma devam ettim. 1999 Yerel Seçimlerinde ise İl Genel Meclisi Üyeliği 1. sıradan aday gösterildim. Yine az bir oy farkıyla seçimi kazanamadım. 2001 yılı 22 Ekiminde AK PARTİ Yenişehir İlçe Başkanlığı Kurucu Üye olarak görev aldım. 2004 Yerel Seçimlerinde 1. sıradan aday gösterildim. 4 adet İl Genel Meclisi Üyeliğinin hepsini kazandık. Aynı zamanda İlçe Yönetim Kurulu üyeliğimiz Siyasi ve hukuki İşler Başkanı olarak devam ettim. 2010-2013 yılları arasında AK PARTİ Bursa İl Yönetimi Tarım Komisyonunda görev aldım. 2014 yılının 24 Ocak tarihinde Genel Merkez tarafından Yenişehir İlçe Başkanlığına atandım. 5. olağan kongrede İlçe Başkanı seçildim. 2017 3 Aralık tarihinde 6. olağan kongreyle tekrar İlçe Başkanlığına seçildim. Evli ve 3 çocuk sahibiyim. 1 tanede torunum var.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AHMET MURAT ÜNAL

  Mudanya

  1965 Bursa doğumlu. Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısıdır.İlköğretimini Mudanya Kumyaka Köyün'nde, Orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi'nde yatılı olarak tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Muradiye Devlet Hastanesi'nde acil hekimliği ve başhekim yardımcılığı, İl Sağlık Müdürlüğü'nde ise il sağlık müdürlüğü ve il sağlık müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2002 - 2006 yılları arasında Burs Tabip Odası Başkanlığı'nı yürütmüştür. Çeşitli STK'larda aktif görev yapmıştır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'den Mudanya Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Evlidir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ AYKURT

  Orhaneli

  Karaoğlanlar Orhaneli doğumluyum ESKİŞEHİR ANADOLU üNİVERSİTESİ İktisat/ işletme fakültesi lisans mevzunuyum. pasti olarak fazilet partisi köy temsilciliği kurucu üyesiyim

 • ×

  İlçe Başkanı

  ERTEM İŞCAN

  Karacabey

 • ×

  İlçe Başkanı

  FAHRETTİN ULUDAĞ

  Orhangazi

  1962 ANKARA DOĞUMLU 1984 YILINDA TAHSILINI BITIRDI ORMO ŞIRKETINDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI AYNI YERDE ORTA KADEME YÖNETICILIK YAPIYOR FP TEŞKILAT BŞK YAPTI 2001/2004 BAL-GÖÇ BAŞKANLIĞINI YAPTI EVLI VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HALİL İBRAHİM GÖKBULUT

  İznik

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET KANAR

  Mustafakemalpaşa

  1976 yılında Mustafakemalpaşa'da doğdum. İlk ve Orta okulu Mustafakemalpaşada okudum. Bursa Erkek Lisesinde yatılı olarak lise hayatımı devam ettirip Celal Bayar üniversitesinde İnşaat Mühendisliği okudum. İnşaat Mühendisiyim. 2000 yılından beri zirai ekipman ve traktör yedek parça satışı ile uğraşmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET KESKİN

  Keles

  1983 YLINDA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAK.DEN MEZUN OLDUM. 11.10.1983 TARİHİNDE İSLAHİYE ORTAOKULUNDA ÖĞRETMENLİĞE BAŞLADIM.11.10.1985-20.10.1992 YILLARI ARASINDA KELES İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 28.10.1992-1995 YILLARI ARASI İZNİK İMAM-HATİP LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM.2003 YILINDA BURSA İMAM HATİP LİSESİ MESLEK DERSLERİ ÖĞRETMENLİĞİNDEN EMEKLİ OLDUM.2004 MAHALLİ SEÇİMLERİNDE AK PARTİDEN İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİNE ADAY OLDUM.2007 GENEL SEÇİMLERİNDEN BERİ KELES'TEN İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTMRKTEYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA BAYRAK

  Kestel

  1988'li yıllarda refah partisi mudanya ilçe teşkilat b. ve ilçe başkanlığı, 1991 yılında rp milletvekili adaylığı, fp'nin son dönem kestel ilçe yönetimi, 2002'de saadet partisi kestel kuruculuğu, 2007 ve 2011 yıllarında saadet partisi belediye başkanlığı ve milletvekili adaylığı, 2012 yılında has parti kestel ilçe başkanlığı ve has partinin ak partiyle bütünleşmesi sürecinde adalet ve kalkınma partisine katılım, ak parti kestel ilçe teşkilat başkanı olarak devam etmekteyim evli ve 3 çocuk babasıyım, eczacı teknisyenliği iştigal etmekteyim, emekliyim...

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA ERSAN

  İnegöl

  19.05.1960 yılında Düzce'de doğdu. Düzce Ticaret Lisesini bitirdi. Daha sonra 1983 yılında İnegöle yerleşti. İnegöl'de 10 yıl memur olarak çalışan Mustafa Ersan ticaret hayatına atılarak beyaz eşya, elektronik ve ev eşyaları satışı yapan iş yeri sahibidir. Kafkasspor’da yöneticilik, Yıldız Gençlik Derneği kurucusu ve dernek başkanlığını yapmıştır, Ticaret ve Sanayi odası Meclis üyeliği bulunmaktadır. Ersan evli ve 1 çocuk babasıdır. Teşkilar İşleri Başkanlığı, Emniyet ve Güvenlik Komisyon başkanlığı ve Akıncılar, Edebey, Esenköy' den sorumlu yöneticimizdir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  OKTAY YILMAZ

  Yıldırım

 • ×

  İlçe Başkanı

  UFUK AY

  Nilüfer

  19 Aralık 1965 yılında Bozüyük'de doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi harita ve kadastro mühendisliğinden mezun olmuştur. Harita kadastro mühendisi olan Ay evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  UFUK CÖMEZ

  Osmangazi

 • ×

  İlçe Başkanı

  ÜZEYİR TÜFEKÇİ

  Büyükorhan

 • ×

  İlçe Başkanı

  YAŞAR İSLAM

  Gemlik

 • ×

  İlçe Başkanı

  YILMAZ ATAŞ

  Harmancık

  1972 yılında Bursa/Harmancık/Balatdanişment mahallesinde doğdum.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ZEKERİYA HACIOĞLU

  Gürsu