• ×

  Ahmet Kılıç

  27.03.1986 yılında Bursa'da doğdu.

  Eğitim Durumu :    

  2014 Bahçeşehir Üniversitesi (Yüksek Lisans) Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
  2011 Anadolu Üniversitesi (Lisans) Kamu Yönetimi
  2007 Uludağ Üniversitesi (Ön Lisans) Yerel Yönetimler
  2004 Anadolu İmam Hatip Lisesi (Bursa) Ortaöğrenim            
  1997 Merinos İlköğretim (Bursa) İlköğretim

  Deneyimler:
  2009 Büyükşehir Belediyesi (Bursa) Kültür A.Ş. Projeler Koordinatörü

  2007 – 2009 Osmangazi Belediyesi (Bursa) Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi

  Uluslararası ilişkilerin geliştirilmesi, Proje teklif hazırlama, tekliflerin, devreye alınacak ve alınan yeni projelerin takibi, politikalarının belirlenmesi, yurtiçi-yurtdışı organizasyonlar, ziyaretler ve teknik toplantılar.

  2007-2011 Gençlik Değişim Programları
  Kültürel Isınma - Cultural Warming
  Dünya - Word
  Engelsiz Sivil Güç Birliği - Unimpeded Civillian Forces
  Katılımcı Bütçe Ve İşbirliği - Networking in Participatory Budgeting Project
  Gençliğin AB’ye Katılımı - Youth Participation in the European Union

  Etkinlikler            :    

  1.2014.    AK PARTİ Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı

  AK PARTİ Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı
  2011 İl Gençlik Kolları Başkanı (3.Olağan Kongre 25 Aralık)
  2008 İl Gençlik Kolları Başkanı (2.Olağan Kongre 10 Şubat)
  2006 İl Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı
  2004 İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi

  Orta seviyede Arapça ve iyi seviyede İngilizce biliyor. Bekar.

 • ×

  Atilla Ödünç

 • ×

  Efkan Ala

  21 Şubat 1965 yılında Erzurum'un Oltu İlçesinde doğdu. Baba adı Temel, anne adı Gönül'dür.

  İlköğrenimini Oltu İlçesine bağlı Çanakpınar Köyü'nde, ortaokul ve lise öğrenimini Erzurum İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.1983 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimine başladı ve buradan 1987 yılında mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İktisat alanında yüksek lisans yaptı.

  1988 yılında Sakarya Valiliği'nde kaymakam adayı olarak göreve başladı. Bolu'nun Gölyaka ve Isparta'nın Sütçüler İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra, yurtdışı stajı kapsamında bir yıl İngiltere'de eğitim gördü.

  1991 yılında Trabzon'un Dernekpazarı İlçesi'ne Kaymakam olarak atandı. Daha sonra, ikişer yıl süre ile Ordu'nun Kabataş İlçesi Kaymakamlığı ve Tunceli Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

  1999 yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü olarak atandı ve sonrasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak görev yaptı.

  2001-2003 yılları arasında Turizm Bakanlığı'nda Turizm Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Bakan Müşavirliği görevlerinde bulundu.

  30 Ocak 2003 tarihinde Batman Valisi olarak atandı.

  14 Eylül 2004 tarihinde Diyarbakır Valisi olarak atandı.

  8 Eylül 2007 tarihinde atandığı Başbakanlık Müsteşarlığı görevini 25 Aralık 2013 tarihine kadar yürüttü.

  26 Aralık 2013 tarihinde 61. Hükümetin İçişleri Bakanı olarak atandı.  62 ve 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

  25.Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi.

  26. Dönem Bursa Milletvekili seçildi.

  65. Hükümet’in içişleri Bakanı olarak görev yaptı.

  Evli ve iki çocuk babası olan Efkan ALA iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  Emine Yavuz Gözgeç

  Bulgaristan muhaciri, çiftçi bir babanın ve Kosova Prizren doğumlu bir annenin 6 kız çocuğundan biri olarak, 1969 yılında Bursa ili İsmetiye köyünde doğdu.

  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1992 yılında Avukatlık ruhsatnamesini alarak, 23 yıl Bursa'da serbest avukatlık yaptı. Bursa Barosu Kadın Hukuku Komisyonunda görev aldı.

  Hukuki Araştırmalar Derneği Bursa Şubesi kurucu üyesidir.

  Siyasi hayatına 1998 yılında Fazilet Partisinde Bursa İl Kadın Kolları Başkanlığı görevi ile başladı. AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkan Yardımcılığı, İl Sekreter Yardımcılığı, Ar-Ge Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü ve Seçim İşleri Birim Başkanlığı yaptı. Ayrıca İl yönetimine bağlı Anayasa Komisyonu üyeliği ile Seçim Koordinasyon, İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi görevlerinde bulundu. Bursa İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. 7 Haziran 2015 Milletvekilliği adaylığı sebebiyle görevinden ayrıldı.

  25 ve 26. Dönem Bursa Milletvekili olarak seçildi ve 27. Dönem Bursa Milletvekili olarak görevine devam etmektedir.  Aile Kurumunun Güçlendirilmesi Meclis Araştırma Komisyonunda Kâtip Üye, TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) üyesi ve Kırsal Alanda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve Türkiye-Mali Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görevlerine devam etmektedir.

  Gözgeç, evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  Hakan Çavuşoğlu

  26 Şubat 1972 tarihinde Yunanistan’da doğdu. İlköğrenimini Yunanistan’da tamamladı. 1990 yılında Biga İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bu tarihten itibaren Bursa’da serbest avukatlık yaptı.

  2004-2011 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nde yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem başkanlık yaptı. 24. Dönem Milletvekili seçiminde AK PARTİ Bursa Milletvekili seçildi. Halen AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM AK PARTİ Grup Yönetim Kurulu üyeliği ile Türkiye- Bosna Hersek Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

  Evli ve iki çocuk babasıdır.  

 • ×

  Muhammet Müfit Aydın

 • ×

  Mustafa Esgin

 • ×

  Osman Mesten

  1971 yılında Bursa Keles’te doğdu. Keles 1. Murat İlkokulundan mezun olduktan sonra Ortaokulu Eskişehir İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ardından İ.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında İstanbul’da başladığı Serbest avukatlığı 2000 yılından itibaren Bursa’da devam ettirmekte.

  Gençlik yıllarından beri aktif olarak siyasi ve sosyal hayatın içinde. Lise ve Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Öğrenci temsilciliği yaptı. Refah Partisi gençlik kollarında görev yaptı.

  Üniversite mezuniyetinden sonra Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Y.K. Üyeliği ve İl Başk. Yardımcılığı F.P Eminönü İlçe Y.K. Üyeliği yaptı.
   
  2000-2001 yıllarında Fazilet Partisi Bursa İl Teşkilat Başkanlığı ardından  Saadet Partisi İl  Başkanlığı ve akabinde G.İ.K üyeliğinde bulundu.

  Has Parti'nin Bursa Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulundu.

  Bursa İHH Kurucu Başkanlığı, Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şb. Y.K üyeliği, Süleyman Çelebi Derneği, Yedi Hilal Derneği Bursa Şubesi Kurucu heyetlerinde bulundu.
   
  Avukatlık mesleği yanı sıra halen Bursa Hayat Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta. Aynı zamanda merkezi İstanbul’da bulunan Hukukçular Derneği Bursa İl Temsilcisi.    

  Evli ve 3 çocuk babası.

 • ×

  Refik Özen

 • ×

  Vildan Yılmaz Gürel

 • ×

  Zafer Işık