Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
06-03-2019 20:28:34

BURSA EĞİTİM ÖĞRETİMDE BÜYÜK BİR HAMLE YAPTI

İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti’nin sağlık hizmetlerinde reformlara imza attığını söyledi.

Bursa’ya her yıl bir

hastane kazandırdık

-FOTOĞRAFLI-

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye’nin son 16 yılda sağlık alanında önemli reformlar yaptığını ve birçok ülke tarafından örnek alındığını söyledi.  Salman, sağlık hizmetlerindeki ciddi yatırımlardan Bursa’nın da payını aldığını belirterek, “Bursa’ya 16 yılda 16 hastane kazandırdık” dedi.

Başkan Salman yaptığı açıklamada, Türkiye’nin AK Parti iktidarı döneminde sağlıkta gerçekleştirdiği reformlar ve fiziki yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin 2003 yılında sağlıkla dönüşüm programı başlattığını kaydeden Salman, süreç içinde ortaya çıkan sonuçların uluslararası arenada alkışlanan büyük bir başarı öyküsü olduğunu belirtti. Bir ülke için güvenlik ve eğitimin yanı sıra toplum sağlığının da asla ihmal edilmeyecek bir mecra olduğunun altını çizen Başkan Salman, Türkiye’de milli gelirin artmasıyla birlikte topluma sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttığını,  ortalama yaşam süresinin yükseldiğini kaydetti. Sosyal güvenlik kurumların hizmet alım noktasında tek çatı altında toplanması, sağlık hizmetlerinde bürokrasinin kaldırılması ve sağlık hizmetleriyle ilgili memnuniyette artış sağlanması gibi adımların, Türkiye’ye büyük tecrübe kazandırdığının altını çizen Salman, şunları söyledi:

“Türkiye, önce insan felsefesiyle başlattığı sağlıkta dönüşüm projesiyle diğer ülkelere örnek bir ülke oldu. Bu programın amacı, sağlık hizmetleri kalitesini en üst düzeye çıkarmayı, hasta ve sağlık çalışanlarının güvenliğini, hasta ve çalışanların memnuniyetini sağlamayı  amaçlıyordu. Sağlık alanındaki uygulamalar, modellemeler ve yatırımlarla önemli bir tecrübe kazanıldı. Temel sağlık hizmetleri güçlendirildi. Aile Hekimliği Uygulaması, herkesin sağlık hizmetlerine kolayca ulaşılabilmesini sağladı. Hastanelerin fiziki yapılarında iyileştirmeler, teknolojiyle donatılması, salgın hastalıklarla mücadele,  aşılama oranlarının yükseltilmesi, anne ve çocuk ölümleri oranının en düşük seviyelere çekilmesi, Türkiye’nin sağlık alanındaki başarı öyküsünü oluşturuyor.”

BURSA’DAKİ YATIRIMLAR

Başkan Salman açıklamasında, sağlık yatırımlarının sağlıkta dönüşüm projesinin önemli bir ayağını oluşturduğunu, Türkiye’nin yeni hastane inşaatları, mevcut hastanelerin fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve teknolojik donanımla birlikte yatak kapasitesinin artırılması noktasında da ciddi ilerlemeler sağladığını söyledi. Sağlık alanındaki büyük yatırımlardan Bursa’nın da payını aldığını ve son 16 yılda çok sayıda hastanenin hizmete girdiğini bildiren Salman, birçok sağlık tesisinin yapımının da sürdüğünü anlattı. Son 16 yılda Bursa’ya 2 bin 389 yatak kapasiteli 16 hastane, 90 ünit kapasiteli 2 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kazandırıldığına değinen Salman, “Ülkemizin nüfusu giderek artıyor. Buna bağlı olarak sağlık hizmetlerine olan talep de artıyor. Bu nedenle, sağlık alanındaki yatırımlarımız devam edecek. Bin 355 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi ve 760 yatak kapasiteli iki Devlet Hastanesi’nin yanı sıra, 10 farklı sağlık kuruluşunun inşaatları ise devam ediyor. Bu yatırımlar da önümüzdeki yıl içinde tamamlanarak hizmete girecek” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.