Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
25-03-2019 16:54:42

Hakan Çavuşoğlu: "Uyanık ol Bursa"

 

  - TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu:

  - "Bizi kirli bir çamurun içine sokmaya çalışıyorlar"

  - "Bugün Suriye, Irak ve çevre coğrafyamızda her ne oluyor ve yaşatılıyorsa, bunun esas amacı Türkiye'dir"

  - "Türkiye'nin belli bölgelerinde değil, soktukları belediye meclis üyeleriyle beraber bütün şehirlerimize terörü taşımak istiyorlar"

 

Türkiye'nin belli bölgelerinde değil, soktukları belediye meclis üyeleriyle beraber bütün şehirlerimize terörü taşımak istediklerini belirten Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün Suriye, Irak ve çevre coğrafyamızda her ne oluyor ve yaşatılıyorsa, bunun esas amacı Türkiye'dir" dedi.

  Bulgaristan göçmenleriyle bir araya gelen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Aileler ile yakından ilgilenen Çavuşoğulu, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Yapılan kahvaltının ardından salonu dolduranlara seslenen Çavuşoğulu, "Bizim atamızın ceddimizin, bizleri buradan sürmek, bu coğrafyadan göndermek, sömürge altına almak için üzerimize çullananlara karşı verildiği büyük ve güçlü mücadelenin sonunda bu vatanda kalmaya devam ettik. Ancak haçlı zihniyetinin Anadolu coğrafyasındaki emelleri, hayalleri bitmedi. Bize burayı çok görüyorlar. Bizi buradan sürmek ve burada gömmek için fırsat kolluyorlar. Onun için bu cumhuriyetin vatandaşı olarak bizler geçmişimizden miras aldığımız bu vatanı gelecek nesillerin bir emanetçisi olarak görüyoruz. Buna göre de hareket etmek zorundayız. 100 yıl önce denize döktüklerimizin torunları, 100 yıl öncesinin hesabını görmek için yeniden bizim coğrafyamızda at koşturmaya başladı. Bugün Suriye'de Irak'ta ve çevre coğrafyamızda her ne oluyor ve yaşatılıyorsa, bunun esas amacı Türkiye'dir. Bunu görmezsek, gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz çok ağır olur" dedi.

  İP'lilerin kendine tepki gösterdiğini belirten Çavuşoğlu, "Neden 'zillet ittifakı' dediğimizi soruyorlar. İP'liler listelerinde PKK müzahiri, PKK ve Apo için eylemlerde gözaltına alınmış, tutuklanmış, dağa adam devşirmiş meclis adayı göstermedi mi? Bu bir zillet değil mi? 'Kürdistan'da kazanacağız batı da kaybettireceğiz' diyen HDP'liler, artık 'Bu bir belediye seçimi değildir' diyor. Bingo. Biz bunu kaç zamandır diyoruz. CHP'li ve İP'liler perdelemeye çalışıyor. Adam kendi ağzı ile itiraf etti. 'Savaşı bitireceğiz' diyor. Savaş dediği ne biliyor musunuz? Teröristlerin tepesine tepesine inip, 15 bin teröristten sadece 500 teröriste indirmemizi savaş sayıyorlar. Bunu bitireceğiz diyorlar. Yeniden Türkiye'nin belli bölgelerinde değil, soktukları belediye meclis üyeleriyle beraber bütün şehirlerimize terörü taşımak istiyorlar" diye konuştu.

  CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in milletin ortak değerlerini tek tek şimdiden HDP'lilere peşkeş çektiğini yineliyen Çavuşoğlu, "Bu kişinin yarın belediye başkanı olduğunda ne yapacağından mazallah eminmiyiz. Sezai Temelli, 'Bilecek benim tarafımdan seçildiğimi' diyerek aba altından sopa gösteriyor. 'siyaseten biter' diyor. Ne demek istiyor. 'Ey CHP'li büyükşehir belediye başkanı, sen fen işleri müdürü şu adamı yapacaksın' Daha sonra o fen işleri senin benim mahalleme gelecek kanalisazyon niyetiyle kazdığı çukura ne koyacağından haberin var mı? Bunların belediyeleri bunu doğu da yapmadı mı? Asfaltların altına bomba doldurmadılar mı? Kayyum atandıktan sonra bir tane asfaltın patladığını gördünüz mü? Uyanık ol Bursa. Bizi kirli bir çamurun içine sokmaya çalışıyorlar. Armudun sapı, üzümün çöpü diyerek bunlara bir cevap veremeyiz. Bir olacağız, diri olacağız, hep birlikte bunlara cevabını vereceğiz" dedi.

  Söylediklerinin hamaset olmadığını belirten Çavuşoğulu, "Gerçektir ve durum budur. Ben vicdanen sorumluluğumu size anlatarak yatıştırmaya çalışıyorum. Gece demeden, gündüz demeden, uyku uyumadan kapı kapı dolaşarak. Ama sende anlatacaksın kardeşim durum budur. Mesele memleket meselesidir" şeklinde konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.