Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
02-09-2021 17:32:44

BURSA ÇALIŞIYOR, TÜRKİYE BÜYÜYOR

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI DAVUT GÜRKAN:

“EKONOMİMİZDEKİ SEVİNDİREN RAKAMLAR ZOR GÜNLERİN ARDINDAKİ BAHARIN HABERCİSİ”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen ekonomik göstergelerdeki sevindiren tabloların, her kesimden vatandaş için zor günlerin ardından yaklaşan baharın müjdecisi olduğunu belirtti. Başkan Gürkan, Bursa’nın bu başarıdaki yerine değinerek, “Sanayicimizden küçük esnafımıza, çiftçimizden işçimize, emeklimize kadar her kesimden insanımıza olumlu yansımalarının görüleceği olumlu tablolar, devlet – millet el ele mümkün olan en az hasarla yaşadığımız zorlu dönemin ardından hep birlikte yaşayacağımız güzel günlerin habercisi” dedi.

Davut Gürkan, Türkiye’nin pandemi sürecindeki rekor seviyesindeki ihracat rakamlarının yanı sıra yılın ikinci çeyreğindeki yüzde 21.7’lik büyüme performansı ile G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ikinci ekonomi konumuna geldiğini belirterek, “Bu büyüme performansı ve zorlu geçen pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen gerçekleşen olumlu tablolar, Türkiye ekonomisinin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.Yine yılın ikinci çeyreğinde ihracatımızdaki yüzde 70’lik artış, sanayi sektörümüzdeki yüzde 42’lik büyüme ve dolayısıyla 29 milyonu aşarak son 35 yılın en yüksek rakamlarına ulaşan istihdamımız AK Parti hükümetleri dönemlerinde sağlam adımlarla atılan ekonomi politikaları ve ilmek ilmek örülen güçlü Türkiye hedeflerinin en büyük göstergesidir” dedi.

Aynı zamanda 55 milyar Dolarlık tutarla Cumhuriyet tarihinin en yüksek çeyreklik ihracat hedefine ulaşıldığının altını çizen Gürkan, “Yıllık cari açığımız 30 milyar Dolar’ın altına düştü ve ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 74,9’dan yüzde 84,5’e yükseldi. Tüm bu gelişmeler Türkiye’nin güçlü ekonomik yapısının yanı sıra tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte oluşan yeni dünya düzenine çabuk adapte olduğumuzu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

BURSA FARKINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ…

Davut Gürkan, sanayi ve diğer sektörlerdeki potansiyeli, geçmişi yıllar öncesine dayanan üretim tecrübesi ile Bursa’nın bu başarıdaki rolünün altını çizerek şunları söyledi:

“Üretkenliğinin yanı sıra pandemi sürecinin daha da hızlandırdığı üretimde ve çalışma hayatında dijitalleşme, dünyada oluşan yeni pazarların ve ihtiyaçların oluşturduğu nitelikli ve özellikli ürün, hizmet üretme zorunluğuna kolay adapte olmasıyla Bursamız bu anlamda da öncü illerimizden biri oldu. Teknolojinin hızla gelişimi ve pandemi ile birlikte tüm dünyada değişen, dijitalleşme süreci hızlanan üretim, çalışma ve pazarlama stratejilerine sağladığı uyumun yanı sıra çağımızın olmazsa olmazı AR-GE, inovasyon ve tasarım alanlarında kurumlarımızın ve firmalarımızın attığı önemli adımlar Bursamızın farkını bir kez daha ortaya çıkararak, her dönem olduğu gibi bir adım öne çıkmasını sağladı. Üretim başkenti Bursamız, daha nice başarılara öncülük edecek, ülkemiz çalışkan insanları ile dünya çapında her alanda olduğu gibi ekonomide de söz sahibi bir ülke olarak yoluna devam edecektir.İnşallah tüm dünya ülkelerine örnek olan devlet – millet el ele mümkün olan en az hasarla geçirmeye çalıştığımız zorlu günlerin ardından ekonomimizde yaşanan olumlu gelişmeler, her kesimden insanımız için gelecek güzel günlerin habercisidir. ”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.